125. VÝROČÍ ODBYLI ČLÁNKEM A S MĚSÍČNÍM ZPOŽDĚNÍM

 

Rozhledna na Studenci, která je 2. nejstarší železnou rozhlednou v České republice, oslavila v červenci 125. výročí od svého vzniku. Její majitel - město Česká Kamenice však zaspalo. Nejenže neuspořádalo žádnou akci k této významné události, ale ani na ni včas neupozornilo. Lze se domnívat, že tuto skutečnost připomenula až tisková zpráva Občanského sdružení pod Studencem.

„K tomu nemám co dodat. Mysleli jsme, že to vede majitel rozhledny v patrnosti a uspořádá nějakou slavnost a postará se o náležitou propagaci. Nic z toho jsme ale nezaregistrovali,” uvedla předsedkyně Občanského sdružení pod Studencem Jitka Tůmová.

Až v srpnovém čísle se objevil článek od místostarosty Martina Hrušky připomínající krátce historii rozhledny, kterou můžete najít na www.rozhlednastudenec.cz.

Přitom boj o záchranu této kovové konstrukce byl zdlouhavý a nelehký a mnozí si ho budou ještě desetiletí připomínat a vyprávět. Město po dokončení prací vydalo DVD s obrazovým materiálem o obnově rozhledny na Studenci. V českokamenickém informačním centru by měli mít ještě posledních pár kusů, ale další se lisovat již pravděpodobně nebudou.