JE LIBO PŘEDVOLEBNÍ PIVEČKO NEBO SNAD "VYPEČENÝ" ROHLÍČEK?


Myslím, že bližší komentář k nadpisu článku není nutný. Nicméně je potřeba si otevřeně říct, že politika jsou triky, intriky, zákulisní dohody, "trafiky" a bezpočet dalších nepravostí.

Opakuje se to již každé volební období i v České Kamenici, a to i v komunálních volbách.

Všimněte si, jak se někteří kandidáti "poučují" ze svých nezdarů a namísto vystupování za politickou stranu, ve které regulérně působí, zakládají sdružení nezávislých kandidátů. Tomu dají takový název, který je poměrně snadno zaměnitelný s jiným sdružením a svým způsobem mohou i těžit z omylu voličů, kteří z nepozornosti zvolí někoho úplně jiného.

Někteří kandidáti se zase ocitají každé volební období v jiném uskupení nebo dokonce vystupují a vstupují do různých politických stran. Tito zase sledují, jak jsou jednotlivé strany/sdružení úspěšné a snaží se "procpat" na jejich kandidátky. To se dá svým způsobem považovat za tzv. převlékání kabátů.

Všechno má svůj důvod. Jako například neúčast zástupců 3 kandidátek do komunálních voleb v České Kamenici, kdy se nedostavili lídři Pro Kamenici 2018, SNK Evropští demokraté (SNK-ED) a Komunistické strany Čech a Moravy (KSČM). Ti budou jako svůj důvod uvádět pravděpodobně shodně to, že měli pochybnosti o objektivnosti celé akce. V této souvislosti je však důležité upozornit na to, že byla vyzvána všechna uskupení (bez rozdílu), aby se na obsahu debaty podílela a zaslala případná témata a okruhy, které by na ní měly zaznít. Jednodušší však bylo celou akci "bojkotovat". Hospodské turné sdružení Pro Kamenici 2018 je pouze úhybný manévr, tak se nenechte zmást. Ono je totiž pohodlnější vyhnout se společné debatě, svolat si občany stranou, a třeba je tak trochu navnadit pivečkem zdarma…

Opravdu chcete, aby bylo řízeno město stejně anebo velmi podobně jako posledních 8 let?

Můžeme jenom doufat, že lidé se nenechají "opít" pivem anebo třeba rohlíkem či planými sliby, dokáží toto odfiltrovat a "neprodají" svoje hlasy jen tak bez rozmyšlení. Zároveň si snad každý vzpomene na všechny ty podivnosti, které se na radnici v uplynulých 2 volebních obdobích udály. Počínaje třeba odstupováním z postu zastupitele, aby se do vedení města dostali ti, co nebyli zvoleni nebo nedostatkem transparentnosti řízení města konče. O tom snad psát ani mluvit nemusíme...

Město Česká Kamenice potřebuje změnu k lepšímu, a především možnost rozvíjet se. A to, pokud možno bez skandálů a jiných nepravostí, které důvěryhodnost města poškozují.

Prosím, jděte k volbám a dejte své hlasy takové straně, u které víte, že její kandidáti nezneužijí případný úspěch ve volbách k vlastnímu prospěchu a nebudou přenechávat post zastupitele jiným, nezvoleným, kandidátům. Představitelé města musí také naplno pracovat pro Českou Kamenici, a ne vnímat takový post jako „vedlejšák“ ke své podnikatelské činnosti.

Tomáš Horyna