O prezidentské volby je zájem i v České Kamenici

 
Prezidentské volby oslovily více občanů, než bývá při volbách v naší zemi obvyklé. Možná je to proto, že se jednalo o historicky první přímou volbu hlavy naší země, a každý občan mohl výsledek ovlivnit sám za sebe. Bylo to také o to jednodušší, že jsme se rozhodovali jen pro jednoho konkrétního kandidáta, stejně jako při senátních volbách. Odpadlo tak zdlouhavé studování rozsáhlých kandidátních listin, jak tomu bývá při volbách do poslanecké sněmovny nebo při volbách komunálních.

Volební účast v České Kamenici byla procentuálně vyšší než v okrese Děčín a než v Ústeckém kraji. Naopak jako město, okres i kraj jsme zaostávali za celorepublikovou volební účastí, která přesáhla hodnotu 60%.

Neměli bychom ovšem zapomenout, že máme za sebou teprve první kolo a to druhé nás teprve čeká, a i když je na první pohled jednodušší v tom, že se rozhodujeme už jen mezi dvěma kandidáty, kteří vzešli jako vítězové z prvního kola, neměli bychom to druhé podceňovat. Vždyť rozhodujeme o tom, kdo bude naší zemi v následujících pěti letech zastupovat a reprezentovat.

Na rozdíl od prvního kola volby prezidenta republiky, kdy byly voličům hlasovací lístky doručovány předem domů, budou pro druhé kolo volby k dispozici všem voličům až ve volební místnosti.

Je zde totiž možnost, že vítěz prvního kola se může kandidatury vzdát a to až do 24 hodin před zahájením hlasování. Tak by postoupil do druhého kola volby kandidát, který v prvním kole volby získal další nejvyšší počet platných hlasů.

Závěrem lze říci, že každý má své pro a proti - má své názory, vystupování, znalosti a přednosti a je jen na nás, abychom vybrali toho nejlepšího, případně nejvhodnějšího anebo zkrátka „to nejmenší zlo“.

Nezbývá, než dodat POJĎME K VOLBÁM I V DRUHÉM KOLE prvních přímých prezidentských voleb v historii České republiky, které proběhne 25. a 26. ledna 2013.

  

Každý obrázek se po kliknutí zobrazí v plné velikosti.