Ovládnou v příštích komunálních volbách i naše město komunisté?

 
Možná si říkáte, že je to v České Kamenici absurdní, ale ne zase tolik. V probíhajícím volebním období máme komunistu, resp. komunistku v radě města. Ano, díky TOP 09. Vlastně poděkujme současnému starostovi Martinu Hruškovi, který už ani členem TOP 09 není. Snad právě proto, že utvořil koalici s komunisty.  Za TOP 09 se k povolebnímu vyjednávání po krajských volbách vyjádřil Miroslav Kalousek takto: "Neradi bychom se účastnili takových koalic, které by byly řízeny někým, kdo zvolen nebyl, ať z té či oné restaurace. Myslím, že všichni vědí o kom, o jakých typech lidí mluvím a o jakých typech koalice hovořím."  

Nepřipomíná Vám to něco?

Nyní současný starosta usiluje o "lukrativní" post v hnutí ANO 2011 miliardáře Andreje Babiše, které mimo jiné totálně propadlo v senátních volbách a jeho kandidáti se nedostali ani v jednom případě do druhého kola.

Ale vraťme se do České Kamenice.  KSČM si za partnera zvolila koalice ve složení TOP 09, SNK Evropští demokraté a Sdružení nezávislých kandidátů Re-generace. Asi nemá smysl připomínat, že posty starosty a místostarosty získali v posledních volbách kandidáti, kteří neuspěli a nezískali podporu občanů. Zkrátka radnici ovládli ti, kteří ani nebyli zvoleni do zastupitelstva.

ODS od začátku neschvalovala odstupování zvolených kandidátů ve stranách TOP 09 a SNK Evropští demokraté. Byl to podvod na voliče? I tak se to dá chápat. Aby město ovládli ti, kteří si to naplánovali, museli mít i "záložní" plán. Bohužel se na něm podíleli i lidé, kteří důvěru od voličů dostali. Bez skrupulí totiž odstoupili, až se dostali na řadu, bohužel ne "vyvolení", ale ti nezvolení... To chtělo bez pochyby odvahu a silný žaludek, uchýlit se k takovým praktikám. I to je důkazem toho, že se u nás začínají vyskytovat jevy, které byly obvyklé především ve větších městech, a kterých jsme  v minulosti ušetřeni.