JAKÉ BUDOU KOMUNÁLNÍMI VOLBY V LETOŠNÍM ROCE?

V současnosti jsou ve všech městech a obcích známé kandidátky pro podzimní komunální volby. Sestavily je buď politické strany a hnutí nebo tzv. „nezávislá“ sdružení.  V našem městě je 8 kandidátních listin. O přízeň voličů se bude ucházet 116 kandidátů.

Po zkušenostech z minulých voleb se dá očekávat, že zastupitelstvo města se bude skládat z více subjektů.

Zamýšlela jsem se nad tím, zda jako po minulých volbách budou zvolení zastupitelé odstupovat, aby umožnili „vládnout“ těm, které si občané nevybrali. Víme již, že znovu kandidují ti, kteří před čtyřmi lety odstoupili jako Martin Šváb, MUDr. Vladimír Kovtun, MUDr. Petr Matiášek, Mgr. Yveta Kočová a Bc. Jiří Malec. Proto budu sledovat, zda jim dáte najevo své zklamání z toho, že vás svou kandidaturou balamutili, neboť kandidovali, i když funkci zastupitele nechtěli vykonávat. Přestože byli zvoleni, odstoupili ve prospěch kandidátů a to Bc. Martina Hrušky a Ing. Hany Štejnarové, jimž občané přízeň nevyjádřili.

Dále jsem zvědavá, jak ohodnotíte fakt, že někteří zastupitelé během čtyř let změnili politický subjekt, za který se nechali do zastupitelstva zvolit. Například: pan Martin Hruška kandidoval v minulých volbách za TOP09 a nyní „vyznává“ ANO2011, stejně tak pan Šváb. Přemýšlím, zda přešli do ANO2011 proto, že TOP09 netoleruje spolupráci s KSČM, nebo se přimknuli k úspěšnějšímu uskupení.

Jak se zachováte vy, budete je znovu volit?

Hana Lukáčová