Učitelé základní školy a gymnázia bez osobního ohodnocení, řediteli jsou však vypláceny mimořádné odměny

Učitelé základní školy a gymnázia jsou již několikátý měsíc bez osobního ohodnocení. Přišli tak o několik set korun až po částku přesahující dva tisíce, a to i přesto, že starosta před sloučením obou škol sliboval, že kantoři o peníze nepřijdou.

Paradoxem je, že rada města schválila na svém listopadovém zasedání odměnu řediteli školy a ne poprvé. Na posledním jednání zastupitelstva to starosta Martin Hruška zdůvodnil tím, že na jedné straně žáci přibyli a na druhé ubyli, ale ve výsledku jich je méně a tak je méně i finančních prostředků. Město prý peníze nemá, aby mohlo učitelům osobní ohodnocení, o které byli připraveni, dorovnat.

Ředitele se to ovšem netýká a ani radním asi nepřijde nemorální schvalovat šéfovi sloučené školy ne zrovna malé mimořádné odměny. Opasek by měl mít utažený i on.

Na jedné straně tak peníze nejsou, ale na té druhé chodí po městě architekti, kteří by nejradši v České Kamenici postavili metro a protože si naše město asi popletli s Kamenickým Šenovem, podzemní dráha by podle nich měla být nejlépe ze skla. Sice se zde jedná o nadsázku, ale ta má reálný základ. Za architektonickou studii město zaplatilo 150tis. Kč. Důležitější otázkou však je, zda město bude mít (alespoň někdy v budoucnu) peníze na to, aby nějakou myšlenku architektů zrealizovalo.

Pro učitele však peníze nejsou...